Desert Eagle (Oxide Blaze) Inspektera i spelet
float 0.00 0.50

Desert Eagle (Oxide Blaze)

Militärklass StatTrak Souvenir -3.1% · 7 d-18.9% · 37 d

Desert Eagle (Oxide Blaze) är ett Desert Eagle-skin av Mil-Spec-klass i CS2. Den droppar ur Spectrum Case.

Item facts

SällsynthetMilitärklassDesert Eagle-skins
Faller frånSpectrum Caselåda från 24,97 kr · nivåodds 79.9 %
Släpptmars 2017med Spectrum Case
Sålda / dag~1.7Kalla marknader
LikviditetHöghur snabbt det säljs
Rättvist pris10,22 krföreslaget
164d-spannSEK 7.34 – SEK 20lägsta utropspris, min–max
Steam-spread1,77 kr4 % · utropspris vs köporder

Desert Eagle (Oxide Blaze)-priser på 24 marknader

Säljer du det här skinet? Se vad du skulle få →
Officiell
Steam Market
Inget uttagBankkort · PayPal
39,91 kr+444% mer än Youpin
Visa
Bästa pris
Kinamarknad1066 erbjudandenKYC
7,34 kr−82% mot Steam
Visa erbjudande
#2
Marknadsplats1066 erbjudanden
8,36 kr+1,01 kr
Visa erbjudande
#3
Direktförsäljning128 erbjudanden
9,24 kr+1,90 kr
Visa erbjudande
#4
Direktförsäljning1 erbjudanden
9,34 kr+2,00 kr
Visa erbjudande
#5
Kinamarknad683 erbjudandenKYC
9,39 kr+2,04 kr
Visa erbjudande
#6
P2P518 erbjudanden
9,44 kr+2,09 kr
Visa erbjudande
#7
Marknadsplats197 erbjudandenKYC
9,83 kr+2,49 kr
Visa erbjudande
#8
Direktförsäljning32 erbjudandenKYC
9,83 kr+2,49 kr
Visa erbjudande

Varje pris är totalsumman du betalar, köparavgifter inkluderade. Pricken visar hur väl marknaden passar din region. Hur vi prissätter → · USD till SEK-kurs från 23 sep. 2026

Prishistorik 0,747 US$ -52% · 164d

Lowest ask · 60 snapshots since 12 apr. 2026 · dashed = a gap over a week

Oxide Blaze på andra vapen

3 vapen bär den här finishen

Cheapest way into the family: XM1014 (Oxide Blaze) at 0,600 kr · Desert Eagle (Oxide Blaze) tops it at 3,54 kr.

Samma samling (The Spectrum Collection): Bloodsport · Decimator · Neo-Noir · Fever Dream · Crimson Tsunami · Xiangliu · Alla 17 föremål →

Desert Eagle (Oxide Blaze): design, slitage och marknad

Trade-up position

This + 9 more Militärklass from The Spectrum Collection craft into one of:

Trade-up-kalkylator →
Market read

Över 27 marknader rörde sig FN-golvet -52.1 % på 164 dagar: 15,34 kr → 7,34 kr.

Billigaste plattformen vs Steam just nu: 320,18 kr skillnad (82 %).

Källor: Valves föremålsdata · vår prisbild över 27 marknader.
Hur mycket kostar Desert Eagle (Oxide Blaze)?

Desert Eagle (Oxide Blaze) börjar på 3,54 kr över 27 marknadsplatser i vår jämförelse, köparavgifter inräknade. Aktuella lägstanivåer per slitage: FN 7,34 kr · MW 5,15 kr · FT 3,54 kr · WW 3,54 kr · BS 3,93 kr. Steam begär 39,91 kr för samma annons.

Var kan jag sälja eller växla ut Desert Eagle (Oxide Blaze)?

Bästa nettot just nu är 12,24 kr på DMarket efter dess säljaravgift — fliken Sälj rankar varje plattform. Steam betalar 38,14 kr till din plånbok, men Steam-pengar kan inte tas ut som riktiga pengar.

Finns Desert Eagle (Oxide Blaze) i StatTrak eller Souvenir?

Ja — det här skinet handlas också som StatTrak (från 19,96 kr), Souvenir (från 587,00 kr). Byt med kvalitetsknapparna ovan; varje siffra på sidan räknas om för vald variant.

Hur får jag Desert Eagle (Oxide Blaze)?

Den droppar ur Spectrum Case (behållaren själv handlas från 24,97 kr), eller så köper du den direkt från 3,54 kr på marknadsplatserna ovan — att köpa ett specifikt skin är nästan alltid billigare än att öppna behållare för det.