AWP (Lightning Strike) Inspektera i spelet
float 0.00 0.08

AWP (Lightning Strike)

Hemlig StatTrak Souvenir -0.2% · 7 d-1.3% · 37 d

En Covert AWP med ett blixtmotiv lagt med färger som efterliknar anodisering över en metallicgrund, vilket ger dragen en hård metallisk lyster. Den är en av de tidiga, rena grafiska AWP-finisherna och känns igen på den skarpa blixten som löper tvärs över geväret.

Item facts

SällsynthetHemligAWP-skins
Faller frånCS:GO Weapon Caselåda från 967,94 kr · nivåodds 0.64 %
Släpptsep. 2013med CS:GO Weapon Case
Sålda / dag~285alla marknader
LikviditetHöghur snabbt det säljs
Rättvist pris4 617,37 krföreslaget
164d-spannSEK 4,276 – SEK 5,648lägsta utropspris, min–max
Steam-spread1 504,80 kr18 % · utropspris vs köporder

AWP (Lightning Strike)-priser på 23 marknader

Säljer du det här skinet? Se vad du skulle få →
Officiell
Steam Market
Inget uttagBankkort · PayPal
8 141,35 kr+88% mer än CSFloat
Visa
Bästa pris
P2P389 erbjudanden
4 325,54 kr−47% mot Steam
Visa erbjudande
#2
Marknadsplats17 erbjudandenKYC
4 359,46 kr+33,92 kr
Visa erbjudande
#3
Kinamarknad477 erbjudandenKYC
4 371,68 kr+46,14 kr
Visa erbjudande
#4
Marknadsplats36 erbjudanden
4 463,86 kr+138,32 kr
Visa erbjudande
#5
Kinamarknad596 erbjudandenKYC
4 465,95 kr+140,41 kr
Visa erbjudande
#6
Kinamarknad145 erbjudandenKYC
4 466,34 kr+140,80 kr
Visa erbjudande
#7
Marknadsplats596 erbjudanden
4 483,82 kr+158,28 kr
Visa erbjudande
#8
Direktförsäljning10 erbjudandenKYC
4 489,91 kr+164,37 kr
Visa erbjudande

Varje pris är totalsumman du betalar, köparavgifter inkluderade. Pricken visar hur väl marknaden passar din region. Hur vi prissätter → · USD till SEK-kurs från 23 sep. 2026

Prishistorik 440,00 US$ -23% · 164d

Lowest ask · 60 snapshots since 12 apr. 2026 · dashed = a gap over a week

Samma samling (The Arms Deal Collection): Case Hardened · Dragon Tattoo · Dark Water · Hypnotic · Skulls · Dark Water · Alla 9 föremål →

AWP (Lightning Strike): design, slitage och marknad

Trade-up position

Comes out of contracts: 10x Sekretessbelagd from The Arms Deal Collection can craft into this skin.

The Arms Deal Collection: top of its contract ladder, so it cannot be traded up any further.

Trade-up-kalkylator →
Market read

Över 23 marknader rörde sig FN-golvet -23.4 % på 164 dagar: 5 648,07 kr → 4 325,54 kr.

Billigaste plattformen vs Steam just nu: 37 512,40 kr skillnad (47 %).

Källor: Valves föremålsdata · vår prisbild över 23 marknader.
Hur mycket kostar AWP (Lightning Strike)?

AWP (Lightning Strike) börjar på 4 325,54 kr över 23 marknadsplatser i vår jämförelse, köparavgifter inräknade. Aktuella lägstanivåer per slitage: FN 4 325,54 kr · MW 4 870,36 kr. Steam begär 8 141,35 kr för samma annons.

Var kan jag sälja eller växla ut AWP (Lightning Strike)?

Bästa nettot just nu är 4 226,99 kr på DMarket efter dess säljaravgift — fliken Sälj rankar varje plattform. Steam betalar 6 636,56 kr till din plånbok, men Steam-pengar kan inte tas ut som riktiga pengar.

Finns AWP (Lightning Strike) i StatTrak eller Souvenir?

Ja — det här skinet handlas också som StatTrak (från 8 274,46 kr), Souvenir (från 6 548,08 kr). Byt med kvalitetsknapparna ovan; varje siffra på sidan räknas om för vald variant.

Hur får jag AWP (Lightning Strike)?

Den droppar ur CS:GO Weapon Case (behållaren själv handlas från 967,94 kr), eller så köper du den direkt från 4 325,54 kr på marknadsplatserna ovan — att köpa ett specifikt skin är nästan alltid billigare än att öppna behållare för det.